Bobovka DH-Freeride Cup 2013

13.08.2013
Typ akce Sport
Ve městě Tanvald

Poslední červencovou sobotu uspořádalo občanské sdružení DH-FR racing Tanvald první oficiální ročník amatérského extrémního cyklistického závodu Bobovka DH-Freeride Cup 2013. Freerideová trať provozovaná právě touto organizací, situovaná přímo v korytu bývalé zimní bobové dráhy na Malém Špičáku v Tanvaldě, byla v posledních týdnech před závody výrazně přestavěna a to jak vlastními silami členů sdružení, tak i přičiněním města Tanvald, které na naší žádost zrekonstruovalo spodní část cesty. Areál byl tak pro realizaci tohoto unikátního závodu připraven po všech stránkách.

Krásné letní počasí a jedinečná trať přilákaly bezmála padesátku bikerů ze všech koutů Čech a mnoho diváků. Pro všechny byla po celý den připravena exkluzivní možnost zapůjčení horských kol renomovaných značek Cannondale, GT a Kellys od našeho partnera Sport Bronec, který zde představil i horkou novinku nadcházející sezóny sjezdový speciál DH GT Fury 2014!

Na start závodu se postavilo 45 jezdců ve dvou kategoriích. Startovní pole představilo ridery od juniorů po seniory a od hobbýků až po české reprezentanty. Po dvanácté hodině tak mohl odstartovat extrémní cyklistický závod ve sjezdu horských kol se spoustou hliněných skoků, dřevěných lávek a dalších atraktivních prvků tratě, kterou lemovaly skvělí diváci a fanoušci. Znovu tak na bobové dráze, po dlouholeté odmlce, zavládla závodní atmosféra a nebyla nouze o adrenalinové výkony jezdců až na hranici jejich možností.

Po bouřlivém vyhlášení vítězů, byla pro všechny připravena afterparty s jabloneckou kapelkou Gone Shootin´a domácí crew Plan B. Luxusní počasí a exrtémní výkony jezdců, tak přinesli v těchto prázdninových dnech obyvatelům Tanvaldska velkolepou podívanou.

Rádi bychom tímto poděkovali sponzorům (BronecSport, MFnet, Vodafone - Daniel Šimek, ER Club - Vladimír Josífek, Shop-Samolepky, Biofarma Filoun, Vaše Sámoška, Pivovar Konrád, SATO – Reklama Tisk, ŠtěPin, Vertical Park Harrachov, Makak, Česká Reklama, SKI Bižu, Autocentrum Kovář, RSK – Preisler-Kovář, Dirtbiker, Železářstvý ,,U Blacka,, , RasgTattoo, Teneo, ProSport) zejména také městu Tanvald za podporu a za pomoc při realizaci. Dále patří velký dík našim přátelům kolem DH-FR racing Tanvald a panu Pavlovi Farkašovy za jejich věnovaný čas a nadšení pro skvělou věc, která nemá v této oblasti obdoby a vůbec všem lidem kteří přišli vytvořili tak neopakovatelnou atmosféru.

Budeme potěšeni, když budete mít zájem opět podpořit další ročník tohoto skvělého závodu, popřípadě další akce našeho sdružení.

S úctou kolektiv DH-FR racing Tanvald

Cigler Jan, Černý Lukáš a Černý Ondřej

Počasí právě teď
Kalendář
Srpen 2022
po út st čt so ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
všechny akce