Tajemná místa Jizerských hor

16.04.2016
Typ akce Kultura

V srdci Bukovce se probudila víla Izerína a otevřela svůj poklad dětem. To, které projde osm tajemných míst Jizerských hor, dostane Izerínin penízek. Jenže dítě se nemůže pustit samo na cestu za pohádkami a tajemstvími. Potřebuje vás – maminky, tatínky, babičky, dědečky, a kdo ví, kdo ještě je na téhle cestě může doprovázet. A vy jste už zajisté dávno pochopili, že na světě jsou i jiné poklady, jiná bohatství než jen penízky víly Izeríny. Jak vás tedy nalákat na cestu za dětskými poklady? Co vám nabídnout místo mince, která platí pouze v říši fantazie? Nevím. Zkusím vám tedy vyprávět, proč jsem se do těch míst vydala já.

Zkusím vám vyprávět o své lásce k tomuhle koutu země. A věřte mi, že mi při tom vyprávění bude moc a moc líto, že moje děti už dávno chodí po horách samy. Protože na konci každé cesty se zrodí pohádka a já už ji nemám komu vypravovat. Tak víte co? Já ji pošeptám vám a vy ji pak můžete vyprávět těm vašim mrňatům. A já vám budu tak trošku, docela maličko závidět.

Klára Hoffmanová

Hra tajemná místa Jizerských hor
 

Staňte se poutníky a putujte po tajemných místech Jizerských hor. Ten, kdo navštíví všech osm míst, dostane penízek víly Izeríny. Články o všech osmi tajemných místech najdete ZDE.

 

Pravidla hry
 

 • putování se může zúčastnit každý, kdo má hrací kartu
 • karty jsou k dostání ve všech informačních centrech v Jizerských horách, případně ikona souboruke stažení jako PDF soubor
 • na plánku je popsána cesta za 8 tajemnými místy, najdete tam také místo, kde obkreslíte známku, kterou na každém místě najdete
 • po nasbírání všech 8 otisků známek obdržíte skleněný Izerínin penízek po předání hrací karty v následujících informačních centrech:

  Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s., Kostelní 1, Jablonec nad Nisou

  Městská knihovna a infocentrum, náměstí T. G. Masaryka 638, Smržovka

  Informační centrum, náměstí T. G. Masaryka 37, Frýdlant

  Městské informační centrum, náměstí Dr. E. Beneše 23, Liberec

zdroje:
http://www.vilaizerina.cz/cs/tajemna-mista/
http://www.jizerky.cz/dr-cs/12194-tajemna-mista-jizerskych-hor.html

Počasí právě teď
Kalendář
Listopad 2022
po út st čt so ne
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
všechny akce