Vznik Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory

08.01.2013

Jablonec nad Nisou, 14. listopadu 2012 – Propojení veřejného sektoru a soukromé sféry za účelem rozvoje regionu je hlavním cílem nově vzniklého Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory, o.s. V rámci České republiky se jedná o unikátní projekt, který se inspiroval rakouským systém em podpory turismu. Zakládajícími členy jsou obce Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov, město Tanvald a SKI Bižu, s.r.o. – provozovatel ski areálů Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov.

Jedná se o neziskové sdružení právnických a fyzických osob, měst a obcí, které leží nebo podnikají v oblasti Jizerských hor. „Cílem sdružení je propojit veřejnou a soukromou sféru a společně podporovat cestovní ruch v celé oblasti a vytvářet tak ideální podmínky pro návštěvníky Jizerských hor,“ říká Pavel Bažant, jednatel SkiBižu. Podpora cestovního ruchu je klíčovou oblastí v Jizerských horách. „Velice oceňuji, že se v oblasti regionálního cestovního ruchu udělalo mnoho dobrého, ale zároveň si uvědomuji jistou roztříštěnost mezi řadou sdružení, mikroregionů či spolků. To byl také důvod, proč jsem velmi bojoval za vytvoření Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory. Sdružení by mělo všechny aktivity zastřešit v jeden celek,“ řekl Jaroslav Zeman, starosta Albrechtic v Jizerských horách. Podle jeho slov by Sdružení mělo zastupovat hlavní turistická místa v Jizerských horách tak, aby celý region vystupoval jednotně v médiích a Sdružení zároveň propagovalo jednotně celou oblast. 

Zakládající členové předpokládají, že se k nim budou postupně přidávat další a další subjekty. V první vlně představitelé Sdružení očekávají zájem především ze stran podnikatelů poskytujících služby turistům. „V budoucnu očekáváme připojení dalších obcí a měst v regionu,“ prohlásil Pavel Bažant.

Kromě úzké spolupráce mezi jednotlivými členy směřující ke zkvalitňování turistických služeb, se chce Sdružení věnovat zejména podpoře tzv. karty hosta – Jizerky CARD, provozu skibusu, vysílání panoramatických a webových kamer v souvislosti s aktuálními informacemi z Jizerek a bezpečností v regionu. Provoz a správě informačního portálu pro turisty www.jizerske-hory.cz, nebo také podpoře při úpravě tratí Jizerské magistrály.

„Moc dobře si uvědomujeme důležitost cestovního ruchu pro naši obec a zároveň souhlasíme s myšlenkou propagace celé destinace Jizerské hory. Je nám ctí, že můžeme být na počátku této aktivity,“ řekl Petr Šmaus, starosta Bedřichova. „Pro rozvoj Jizerských hor je důležité spojování do celků s jednotnou komunikací a efektivnějším investováním finančních prostředků. Jako Sdružení si budeme moci dovolit rozsáhlejší projekty, do kterých bychom zvlášť investovat nemohli,“ uvádí další výhody Petr Polák, starosta Tanvaldu.

Jedním z projektů Sdružení je i zavedení systému kvality služeb. „Nejdříve je nutné zatraktivnit Sdružení i pro další subjekty v regionu, neustále pracovat na zlepšování služeb pro návštěvníky a zároveň poskytovatele služeb vzdělávat,“ říká Jaroslav Zeman a dodává, že je nutné věnovat pozornost jak rozvoji zimních, tak i letních aktivit.

Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory má právní subjektivitu, stanovy, podle kterých pracuje a samozřejmě také svojí organizační strukturu. Oficiální webová prezentace sdružení bude na doméně www.jizerske-hory.cz

Aktuální informace o všech aktivitách v Jizerských horách můžete najít na stránkách www.skijizerky.cz nebo webových stránkách sdružení www.jizerske-hory.cz

Kontakty pro média:

Jakub Koutek   Petr Bažant
E-mail: jakub.koutek@kkas.cz   E-mail: petr.bazant@skibizu.cz
Mobil: + 420 774 547 902    Mobil: + 420 604 271 437

 

Počasí právě teď
Kalendář
Únor 2023
po út st čt so ne
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
všechny akce