Zveme Vás do Jizerek! Jizerkovi

23.12.2015

Rodina Jizekových se ne a ne dočkat prvního sněhu, či alespoň náznaku zimy v podobě mrazů. Vyrazili dnes obhlédnout ski areál Tanvaldský Špičák a narazili zde na pana Ing. Pavla Bažanta, ředitele společnosti SKI Bižu na obchůzce při níž kontroloval připravenost zasněžovacího systému, a tak se s ním dali do řeči. Zde je pár zajímavostí:

Jizerkovi: Dobrý den pane Bažante, je vám při pohledu na prázdné sjezdovky stejně smutno jako nám? Za jak dlouho budete umět tyto svahy zasněžit?

PB: Určitě to není 22.12. příjemný pohled L Nejrychlejší se zasněžováním bude na Tanvaldském špičáku, kdy bychom, i díky nové čerpací stanici, měli být schopni vysněžit a zprovoznit alespoň 1 sjezdovku do 3 dní. Na Severáku je zprovoznění alespoň nějakých sjezdovek otázkou 3 – 5ti dní.

Jizerkovi: Máte nějaký spolehlivý kanál, ze kterého čerpáte informace o předpovědi počasí? Paní Jizerková slyšela, že spolehlivé medium je prý cibule.

PB: Se zeleninou nemám zkušenosti. Ke sledování předpovědi používám hlavně tyto 3 kanály (jedná se o internetové portály) – yr.no, medard-online.cz a model aladin na portále chmi.cz . Nicméně jejich spolehlivost je poslední dobou stejná jako u té zeleniny.

Jizerkovi: Je situace stejná všude nebo se jedná jen o naše Jizerky?

PB: Nedostatek sněhu a vysoké teploty trápí celou republiku, vlastně celou Evropu. V Čechách se lyžuje aktuálně jen asi na 10 místech.  A to je lyžování spíše z nouze.

Jizerkovi:  Jako člen asociace horských středisek jste nejspíše v kontaktu s ostatními areály, jak jsou na tom?

PB:  Podobně jako my v Jizerkách. Technika je na zimu připravena a všichni čekáme až se počasí / příroda umoudří a my budeme moci začít zasněžovat a spustit vleky.

Jizerkovi: Zeptáme se Vás jako předsedy Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu u nás v Jizerkách. Máte nějaký vzkaz pro návštěvníky hor?

PB: V tomto předvánočním čase bych rád všem popřál klidné a pohodové prožití vánočních svátků. Vím, že situace se špatným počasím trápí nejen nás, provozovatele lyžařských areálů, ale i ostatní podnikatele v Jizerkách, proto připojím i přání za nás za všechny, aby se nám již paní zima připomenula.

Jizerkovi: Máte nějaké tipy, co zde mohou hosté dělat i v tomto období bez sněhu?

PB:  Jablonec a Liberec nabízí spoustu vyžití. Namátkou zmíním – bobovou dráhu v Janově n/N, jablonecký plavecký bazén, lezeckou arénu Makak, muzeum skla a bižuterie či centrum Babylón.

Všichni hosté našeho sdružení mohou také získat celou řadu zajímavých slev s naší Jizerky CARD. Ta jim nabídne ucelenou informaci o volnočasových možnostech u nás na horách. Návštěvníci na kartě najdou na 20 různých možností a slev.

Jsme z tohoto pohledu na nepřízeň počasí dobře připraveni a máme návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Seznam aktuálních slev je možné najít na našich webových stránkách http://www.jizerske-hory.cz/cs/karta-hosta_slevy-a-vyhody , zde návštěvníci také najdou aktuální informace z našich hor.

JizerkoviMoc Vám děkujeme za Váš čas. Těšíme se na příští setkání, snad již na sněhu.

Přejeme Vám i návštěvníkům hor krásné Vánoce a myslím, že můžeme říci, že krom zdraví si snad všichni přejeme jediné a to pořádnou nadílku sněhu.

Počasí právě teď
Kalendář
Červen 2022
po út st čt so ne
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
všechny akce