Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory

Aktuální informace pro členy Sdružení

9. 6. 2021 se od 10.00 hodin bude konat v Tanvaldu v budově městského úřadu Valná hromada Sdružení. Pozvánku a podklady k jednání VH naleznete ZDE.

Vážení návštěvníci, ubytovatelé a poskytovatelé služeb,

dovolte nám touto krátkou formou představit právě vznikající SDRUŽENÍ CESTOVNÍHO RUCHU V JIZERSKÝCH HORÁCH (dále jako Sdružení), jehož vznik iniciuje SKI BIŽU s.r.o., jako provozovatel lyžařských areálů Bedřichov, Severák a Špičák, obce Bedřichov a Albrechtice v Jizerských horách, město Tanvald a skupina poskytovatelů služeb v cestovním ruchu.

ZÁKLADNÍ CÍL SDRUŽENÍ:

 • Jak již sám název uvádí, tak prioritním cílem Sdružení je rozvíjet služby v cestovním ruchu v regionu Jizerských hor, především v okolí lyžařských areálů Bedřichov, Severák a Špičák, s ohledem na jejich rozsah, kvalitu, komplexnost a provázanost.

 • Cílem aktivit Sdružení je v první fázi zastavit odliv hostů. V druhé fázi pak přilákat hosty nové, které doposud Jizerské hory neoslovily, a zároveň podpořit prodloužení pobytu všech hostů v oblasti.

VYMEZENÍ PŮSOBNOSTI A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
SDRUŽENÍ:

 • Sdružení je sdružením obcí, vlekařů, penzionů a hotelů, restaurací a kiosků, půjčoven, lyžařských škol a dalších poskytovatelů služeb navázaných na cestovní ruch;

 • neziskového charakteru a zcela dobrovolné.

 • 1x ročně bude pro všechny členy Sdružení pořádána valná hromada, na níž se budou volit výkonná rada a kontrolní komise. Výkonná rada pak zvolí předsedu Sdružení. Ve výkonné radě bude mít jednoho až dva své zástupce každá oblast regionu.

CÍLOVÁ KLIENTELA:

 • Klienty Sdružení jsou primárně jeho členové, kteří mají z jeho působení mít dlouhodobý prospěch a prosperitu.

 • Pro naplnění tohoto cíle se bude Sdružení soustředit na oslovení široké veřejnosti v Čechách, Německu, Polsku i Holandsku a to formou propagace a zkvalitňováním nabízených celoročních služeb. Ve spolupráci s obcemi se bude také snažit zlepšovat infrastrukturu regionu.

SLUŽBY POSKYTOVANÉ SDRUŽENÍM V ROCE 2014:

 • AKTIVNÍ komunikace s medii tak, aby se o region Jizerských hor dostatečně psalo v časopisech, novinách či na internetu;

 • WEBOVÉ STRÁNKY na nich se hosté dočtou ucelené informace o Jizerských horách, lyžařských možnostech, jak sjezdových, tak běžkařských, cyklo či pěších trasách a členové Sdružení budou na webu prezentováni a propagováni;

 • KARTA HOSTA kartu (typ B) obdrží hosté zdarma od svých ubytovatelů. Tato slevová karta nabídne minimálně 20 slev od poskytovatelů sportovních a různých jiných aktivit v regionu - viz. Jizerky CARD;

Kartu obdrží pro své hosty zdarma členové Sdružení;

SKI BUS bude spojovat všechny 3 lyžařské areály 3x denně a držitelé karty hosta se budou moci mezi areály přepravovat zdarma.

 

FINANČNÍ PODMÍNKY ÚČASTI VE SDRUŽENÍ?

 • Jak bylo uvedeno, tak Sdružení je neziskové, avšak musí své aktivity z něčeho financovat. Jediným zdrojem příjmu Sdružení pro rok 2014 jsou příspěvky jeho členů

 • Výše příspěvku se vypočítává dle „velikosti“ člena Sdružení. Žádné další příspěvky člen neplatí ani není nucen pro Sdružení poskytovat slevy z ubytování či jiných služeb. Od výše příspěvků bude odvozen i počet hlasů pro hlasování na valné hromadě.

CO ZÍSKÁ ČLEN SDRUŽENÍ?

 • Možnost svým hostům nabídnout „něco navíc“ tj. kartu hosta, která bude svým majitelům šetřit peníze za služby a zároveň je informovat o dalších možnostech využití volného času v Jizerských horách o blízkém okolí.

 • Vlastní prezentaci na webových stránkách Sdružení s možností využívat dalších informací uvedených na těchto www stránkách.

Věříme, že Vás krátké představení Sdružení zaujalo a vzbudilo mnoho otázek. Na ně Vám rád poradí zástupce Sdružení pro Vaši oblast:

 

Pro oblast Janov nad Nisou

Ivo Konečný
PENSION POD VLEKEM, Severák
e-mail: konecny@pensionpodvlekem.cz

Pro oblast Bedřichov

Tomáš Fotul
Hotel Královka
e-mail:

Pro oblast Albrechtice

Petr Bažant
SKI bižu
e-mail: petr.bazant@skibizu.cz

 

Počasí právě teď
Kalendář
Leden 2023
po út st čt so ne
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
všechny akce